Ruční výroba sedel

Proč právě ručně šité sedlo?

Dopřejte svému koni jen to nejlepší. Tak jako si necháváte ušít oblek či boty na míru, stejně tak nechte ušít sobě i svému koni sedlo, které Vám i jemu bude báječně pasovat.

Sedlářství Ing. Marka Zbořila se zabývá ruční výrobou sedel již 30 let.

Samotné započetí výroby sedla vychází ze změření proporcí Vašeho koně (velikost a šířka kohoutku, stáří koně, typ koně, osvalenost hřbetu).
Barevné provedení a desing závisí pouze na Vašem přání.

Dosahujeme maximálního pohodlí pro koně i jezdce díky kvalitním a moderním materiálům.

Sedla i doplňky k sedlům jsou ručně šity z prvotřídní kvalitní hovězí kůže z Čech i zahraničí. Životnost ručně šitého sedla z našeho sedlářství je z vlastních zkušeností v řádech desítek let, během kterých je sedlo pravidelně zatěžováno.

Zaměřujeme se především na výrobu sedel anglického typu (drezurní a skoková), dále pak na sedla westernová, doplňky k sedlům a další prvky jezdecké výstroje (uzdečky,voltižní madla, průvlečkové otěže, martingaly atd.)

Nabídka sedel obsahuje: sedlo skokové, sedlo unverzální , sedlo drezurní a sedlo westernové, dětská sedla na pony sport i sportovní koně.

Sedla jsou vyráběna v různých barevných variacích dle přání zákazníka. Přislušenství k sedlům je potom možné barevně sladit, aby byl konečný výsledek luxusní a elegantní.

Hotové sedlo lze dále upravovat a docpávat dle potřeby koňského hřbetu. Například když se koník přestaví či opadne ze svalů, lze sedlo docpat a upravit tak, aby opět sedělo a nehrozilo nebezpečí otlaků, nebo problémů s kohoutkem.

 

Kde to všechno začíná?

Po telefonické nebo emailové dohodě přijede Vašeho koně sedlář Ing. Marek Zbořil osobně změřit přímo k Vám do stáje.

 

A kde končí?

Sedlář hotové sedlo osobně napasuje na Vašeho koně a zákazník provede první zkoušku přímo na koni. V ceně sedla je flísový obal na sedlo.